środa, 15 maja 2024

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

Śląsk lepszy od Małopolski

04.11.2014 00:00 red

W Dąbrowie Górniczej odbył się mecz bokserski pomiędzy drużyną Śląska i Małopolski, zakończony zwycięstwem tych pierwszych 12:10.

W drużynie Śląska wystąpiło trzech zawodników z RMKS Rybnik, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny. Wśród juniorów, w wadze do 64 kg – Sebastian Konsek, po najciekawszym pojedynku, pokonał na punkty Sucheckiego z Wisły Kraków. Rybniczanin tym samym otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika tego meczu. W wadze do 69 kg – Damian Piwowar pokonał niespodziewanie reprezentanta kraju i medalistę mistrzostw Polski juniorów – Rafała Plądra. Wśród seniorów, Radosław Gosiewski uległ zawodnikowi „Husarii” – zawodowej ligi WSB, aktualnemu mistrzowi Polski Damianowi Kiwiorowi z Tarnowa.  W ringu rybnickim zawodnikom sekundowali M. Kołakowski i A. Jakimczuk A.