Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Jerzy Buzek: Rybnik świetnie się rozwija

21.10.2014 00:00 red

Premier, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, profesor Jerzy Buzek, gościł w minioną sobotę w Rybniku. Honorowy obywatel miasta skorzystał z zaproszenia rybnickich przedstawicieli Platformy Obywatelskiej.

– Rybnik świetnie się rozwija. Ja tutaj bywam dość często i zawsze jestem dumny z tego, że Rybnik to jest część Śląska. Z jednej strony to miasto jest ogromnym ośrodkiem przemysłowym, z ludźmi którzy potrafią i chcą pracować. Ale Rybnik wpływa również na śląską kulturę. I dlatego warto tutaj przyjeżdżać. Jednym z elementów naszej śląskiej siły, zawsze było poczucie własnej wartości i własnych możliwości działania, a równocześnie pełne otwarcie na zewnątrz. Rybnik jest tego najlepszym przykładem – komplementował profesor Jerzy Buzek, który miał okazję przespacerować się po zrewitalizowanym deptaku na ulicy Powstańców. – Ten niesłychany deptak to był pomysł naszych kolegów z rybnickiej platformy, którzy są tu dziś z nami. Zostało to podchwycone przez tych, którzy rządzili miastem. I to jest przykład takiej siły wewnętrznej, przekonań, a równocześnie otwierania się na siebie nawzajem. I jestem przekonany, że tym także silna jest rybnicka Platforma – podsumował Buzek, który podczas swojej wizyty wsparł Piotra Kuczerę, kandydata na prezydenta miasta oraz kandydatów z ramienia Platformy, którzy będą startowali w wyborach do rady miejskiej.

(kp)

  • Numer: 42 (415)
  • Data wydania: 21.10.14
Czytaj e-gazetę