środa, 29 maja 2024

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Brąz Błażeja Lutki

14.10.2014 00:00 red

Od 8 do 12 października w Sokółce trwały Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (18-23 lat) w boksie.

Wystartowało w nich 110 zawodników z 50 klubów, w tym dwóch zawodników z RMKS Rybnik. W wadze półciężkiej Błażej Lutka i w kategorii do 64 kg. Karol Kostka. Lepiej zaprezentował się Lutka, który w pierwszej walce pokonał przez nokaut w 1 rundzie Adama Hebde z Szczecina, w ćwierćfinale na punkty wygrał z Maciejem Szczęśniakiem z Kielc. W półfinale uległ zawodnikowi ze Skorpiona Szczecin - Łukaszowi Stanioch. Tym samym rybniczanin wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.

Karol Kostka w pierwszej walce pokonał Szymona Białasa z Tych, w ćwierćfinale uległ mistrzowi Polski z 2013 r. - Adamcowi z Kielc i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 5-7.

Sekcja bokserska RMKS Rybnik zaprasza na Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta miasta Rybnika, który odbędzie się 18 i 19 października w hali sportowej w Boguszowicach. Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00,  finały zaplanowano na niedzielę, od godz. 11.00. Udział w imprezie potwierdziły ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec i Kosowa.