Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Kornel Pająk zmienia szyld. Wystartuje w wyborach z list PO

07.10.2014 00:00 red

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Kornel Pająk po raz drugi powalczy o fotel prezydenta Rybnika, reprezentując w wyborach Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Od tego momentu sytuacja zmieniła się jednak diametralnie. Pająk zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich, co więcej odszedł z SLD i związał się z Platformą Obywatelską.

– Nie zaakceptowano moich warunków, które stawiałem, decydując się na start w wyborach prezydenckich z SLD. Dlatego ta koncepcja upadła – powiedział Kornel Pająk. – Zacząłem rozmawiać z zarządem PO, doszliśmy do porozumienia. Wierzę, że mój program który przygotowałem będę mógł realizować razem z PO właśnie. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami doprowadzimy do zmian w Rybniku. Te miasto potrzebuje przewietrzenia, żeby się rozwijać – dodał nowy kandydat PO do rady miasta. – Jesteśmy formacją bardzo otwartą, chcemy prezentować różne nurty i stąd pomysł na współpracę z Kornelem Pająkiem. Jesteśmy zainteresowani, aby dołączali do nas ludzie, którzy chcą ewolucji Rybnika – stwierdził Piotr Kuczera, radny PO.

Kornel Pająk powalczy o mandat radnego w pierwszym okręgu wyborczym, nie wiadomo jeszcze, z którego miejscu. Na pytanie kto pierwszych wyszedł z inicjatywą tego swoistego mariażu, obie strony w dość dyplomatyczny sposób tłumaczyły, że spotkały się w połowie drogi.

Działacze PO zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu odbędzie się konwencja, podczas której zaprezentowani zostaną wszyscy kandydaci do rady miasta oraz kandydat na prezydenta z ramienia PO.

(pm)

  • Numer: 40 (413)
  • Data wydania: 07.10.14
Czytaj e-gazetę