Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

RSM nie zaskarży decyzji rady miasta w sprawie Jaszczuka

30.09.2014 00:00 red

Po tym, jak na ostatniej sesji rady miasta w Rybniku, radni zdecydowali, że Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie może zwolnić Stanisława Jaszczuka, byłego prezesa, władze spółdzielni nie skorzystały z prawa zaskarżenia tej uchwały do wojewody.

– Prawnicy szukają innej  możliwości rozwiązania umowy o pracę z byłym prezesem – mówi Kazimierz Zięba, przewodniczący rady nadzorczej RSM. – Decyzja rady miasta była do przewidzenia. Absolutnie nie jesteśmy takim rozstrzygnięciem zaskoczeni. Byliśmy świadomi, że koledzy z koalicji wybronią Stanisława Jaszczuka. Radni z Platformy Obywatelskiej odczytali temat, wg mnie, w sposób właściwy. Podobnie jak PO powinna zareagować cała rada – twierdzi Zięba i dodaje, że jeżeli były prezes ma zastrzeżenia co do trybu odwołania go ze stanowiska, to powinien swoich praw bronić w sądzie pracy. – Nie będę ukrywał, że jestem zainteresowany polubownym załatwieniem całej sprawy. Nie otrzymałem jednak od władz spółdzielni żadnej propozycji, aby temat zakończyć – powiedział nam Stanisław Jaszczuk, były prezes RSM.

(pm)

  • Numer: 39 (412)
  • Data wydania: 30.09.14
Czytaj e-gazetę