Wtorek, 18 czerwca 2024

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Anna Mroszczak mistrzynią Polski juniorek

01.07.2014 00:00 red

W hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce, będąca jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych.

RMKS Rybnik  reprezentowała liderka listy krajowej, Anna Mroszczak. – Ania  w walkach eliminacji  grupowej  wygrała 3 z 6 walk, co spowodowało, że do fazy eliminacji bezpośredniej została rozstawiona z numerem 16. Na szczęście w walkach pucharowych rybniczanka walczyła wręcz koncertowo, pokonując wszystkie  swoje rywalki – mówi Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy.

To pierwszy złoty medal rybnickiej zawodniczki na mistrzostwach Polski (do tej pory Mroszczak zdobyła dwa srebrne medale w 2011 i 2013) i jest  to uhonorowanie całorocznych zmagań na arenie krajowej w kategorii juniorki młodszej. – Tym samy Ania kończy swój, jakże udany etap w kategorii juniora młodszego i od przyszłego sezonu będzie walczyła w kategorii juniora do lat 20. – dodaje Fajkis.