Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Sędzia piłkarski z Rybnika w maratonie Cracovia

03.06.2014 00:00 red

18 maja w Krakowie odbył się jeden z największych maratonów w Polsce.

Na starcie pojawiło się wielu zawodników z naszego regionu. Na wyróżnienie zasługuje wynik osiągnięty przez Mateusza Wolnika, sędziego ŚZPN podokręg Rybnik, który zajął 14. miejsce w stawce 5378  biegaczy. To zdecydowanie najwyższe miejsce wśród mieszkańców naszego regionu. Reprezentantowi KU AZS UJ Kraków pokonanie dystansu 42 km i 195 m zajęło 2:40:49. Osiągnięty czas pozwolił na wygranie kategorii wiekowej i przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu mistrzostw Polski AZS w maratonie. – Trenuję średnio 5 razy w tygodniu. Przygodę z bieganiem rozpocząłem w grudniu 2010 r., startując w rybnickim Biegu Barbórkowym na 10 km. Wtedy się wszystko zaczęło. Skończyłem grać w piłkę nożną, zamieniając ją na „gwizdek” oraz na treningi i starty w zawodach biegowych. Był to mój drugi oficjalny maraton. W pierwszym, w Warszawie, uzyskałem czas „marzenie” jak na zupełnego amatora, ponieważ również złamałem granicę 3 godzin. W Krakowie biegłem z nasilającym się bólem w kręgosłupie, który promieniował na lewą nogę. W chwili obecnej robię wszystko, aby dojść do zdrowia i wystartować 14 czerwca w Stargardzie Szczecińskim na 10 km no i oczywiście 28 czerwca w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. Mam nadzieję, że kontuzja nie pokrzyżuje mi planów – mówi Mateusza Wolnik.

(pm)

  • Numer: 22 (395)
  • Data wydania: 03.06.14