Łucznicy strzelali w Golejowie

27.05.2014 00:00 red

W Rybniku-Golejowie na Grzybówce odbyły się zawody pierwszej rundy Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym Field 2014. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Łuczniczy „Reflex” z Rybnika.

W zmaganiach udział wzięło blisko 80 zawodników z klubów z całej Polski. Sporą reprezentację miały dwa kluby z naszego regionu: „Reflex” z Rybnika i A3D z Toszka. Łucznictwo polowe field polega na strzelaniu do tarcz, położonych na różnych wysokościach terenu i w różnych odległościach, m.in. 15, 25, 40 i 60 m. W każdym przypadku odległości są oznaczone, co pomaga w korekcji przyrządów celowniczych łuku. Zawody rozgrywane są w różnych kategoriach, m.in. łuków bloczkowych i klasycznych. Rybniccy zawodnicy zajęli również miejsca na podium. W kategorii łuków bloczkowych kadetów drugie miejsce zdobył Stanisław Korol. W kategorii łuków bloczkowych seniorów na trzecim miejscu uplasował się Jacek Gowik. W kategorii łuku instynktownego na drugim miejscu stanął Filip Zawada. Kolejne zawody, czyli druga runda Pucharu Polski Field odbędą się 14 czerwca w Szczecinie.