Młodzi szermierze z IKS Bushido z sukcesami

20.05.2014 00:00 red

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego BUSHIDO wzięli udział w ogólnopolskim turnieju w szabli w Poznaniu, gdzie po raz kolejny potwierdzili wysokie umiejętności.

Spośród pięciu szermierzy, aż trójka zajęła punktowane miejsca.
W dwóch kategoriach wiekowych (dzieci 2003 i młodsi, młodzicy 2002-2000) walczyło ponad 150 zawodników z czołowych klubów z Polski oraz kilkuosobowa reprezentacja białoruskiego Mińska. Zawody odbywały się w formule: jedna tura grup, po których nastąpiły walki pucharowe, aż do wyłonienia zwycięzców.
W rywalizacji dziewcząt, w kategorii dzieci, dobrze zaprezentowała się Olga Świderek, która uległa dopiero w ćwierćfinale i zajęła 8. miejsce.
Jeszcze lepiej zaprezentowali się chłopcy, którzy po walkach grupowych zajmowali odpowiednio: miejsce 5. – Michał Suder, miejsce 6. – Mateusz Matras i miejsce 12. – Dawid Kostka. Z tej trójki najlepiej spisał się Kostka, który ostatecznie przegrał dopiero w walce finałowej z Czarkiem Drożdżewiczem (AZS AWF Warszawa) 4:8. Zajmowane po walkach grupowych miejsce utrzymał Matras, natomiast Suder zajął ostatecznie miejsce 9.
W kategorii młodzików rybnicką szablę reprezentował Miłosz Adamczyk, który po dobry walkach grupowych zajął 49. miejsce. Warto podkreślić, że dla Miłosza to pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej. Nad występami rybniczan czuwał trener Janusz Taranczewski.

• Numer: 20 (393)
  • Data wydania: 20.05.14