Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Nieobiektywnie: Wzór do naśladowania

20.05.2014 00:00 red

Komentarz Marka Pietrasa – Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego.

W Rybniku trwa akcja ewangelizacyjna „Frassati w Rybniku. Student, alpinista, święty”, którą przygotowali księża Dekanatu Rybnik, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej przy współpracy z katechetami i nauczycielami rybnickich szkół. W ramach akcji odbyły się m.in. konkursy – plastyczny, literacki, wiedzy o bł. Piotrze Jerzym Frassatim czy polegający na stworzeniu gry planszowej. Prowadzone były również warsztaty muzyczne w Państwowej Szkole Muzycznej im. Braci Szafranków. Tygodnik Rybnicki włączył się do akcji, udostępniając swoje łamy rybnickiej młodzieży, która stworzyła specjalny dodatek o bł. Piotrze Jerzym Frassatim właśnie. Przez kilka tygodni miałem okazję współpracować z tą młodzieżą. Dziękując im za zaangażowani i pracę, którą wykonali, chciałbym jednocześnie wyrazić nadzieję, że wartości, o których pisali będą im bliskie przez całe życie. Bo wtedy ja będę spokojny o przyszłość naszego miasta i kraju. Wierzę również, że po lekturze dodatku, który publikujemy na stronach 15-18, grono osób, dla których Frassati stanie się wzorem do naśladowania, znacznie się powiększy. Chciałem także podziękować księdzu Krzysztofowi Nowrotowi, który nadzorował pracę młodzieży. Wiem, że tych podziękowań nie oczekuje, tym bardziej jednak one mu się należą.

  • Numer: 20 (393)
  • Data wydania: 20.05.14