Piłkarz zaatakował sędziego. Ten przerwał mecz

13.05.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – B klasa.

W 61. minucie meczu pomiędzy LKS Zameczek Czernica - Płomień Kobyla sędzia Grzegorz Piwowarczyk po tym, jak został zaatakowany przez piłkarza z Kobyli, któremu chwilę wcześniej pokazał czerwoną kartkę, zakończył spotkanie. Miejscowi wtedy prowadzili już 3:0, a przyjezdni grali w dziesiątkę.

Obie ekipy w tym sezonie mierzą w awans do A klasy. Promocję uzyskają dwie najlepsze drużyny rozgrywek, a Czernica przed tym meczem miała 3 punkty mniej, niż Kobyla. Spotkanie miało więc ogromne znaczenie. Gospodarze chcąc wyprzedzić swojego rywala w tabeli, musieli zrewanżować się za jesienną porażkę 1:3 w Kobyli. W 59. minucie, kiedy Czernica prowadziła 3:0, dobre widowisko sportowe przerodziło się w coś, czego nie powinny oglądać dzieci, których w sporej liczbie przyprowadzili na ten mecz rodzice. Najpierw dwie żółte kartki za niesportowe zachowanie, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Paweł Wystryk z Kobyli. Chwilę później w ten sam sposób z boiska wyleciał jego kolega z drużyny Michał Piątek. 23-letni zawodnik gości jednak zanim zszedł z murawy, zaatakował arbitra spotkania, który od razu odgwizdał koniec meczu. Wywiązała się szamotanina, na boisko wbiegli kibice gości, z których szczególnie jeden był agresywny. Po chwili na murawie było już kilkadziesiąt osób, ale na szczęście szybko się uspokoiło. Być może dlatego, że wśród kibiców obu drużyn byli fani w bluzach Górnika Zabrze, którzy tonowali nastroje. Po zejściu do szatni emocje jednak się nie skończyły, bowiem sędzia spotkania postanowił wezwać... policję. Po 20 minutach zjawił się w pełnym rynsztunku z bronią i w kominiarkach oddział prewencji i sędzia Piwowarczyk mógł odetchnąć z ulgą.