Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Studenci rządzili miastem

13.05.2014 00:00 red

W piątek, 8 maja o godz. 14.00 zebrali się na rybnickim Kampusie. Potem w głośnej paradzie przeszli do Urzędu Miasta. Tam odebrali klucze do miasta od prezydenta Adama Fudalego. Mowa o studentach, którzy na kilka dni przejęli władzę w Rybniku. – Mam nadzieję, że gdy wrócę do pracy w poniedziałek, to Rybnik zastanę w takim samym stanie jak dziś – powiedział do studentów, z uśmiechem na ustach, prezydent Fudali.

Tegoroczna parada została zorganizowana pod hasłem: 10 lat Polski w Unii Europejskiej. – To, że nasz korowód wyglądał tak imponująco, to główna zasługa Kingi Kruszyny, koordynatorki właśnie tegorocznego korowodu. Plan był prosty, staraliśmy się przebrać w stroje charakterystyczne dla krajów Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że studenci dobrze się bawią podczas Juwenaliów, a później pójdzie im równie dobrze podczas kolejnej sesji – powiedział Bartosz Gajda, koordynator główny rybnickich Juwenaliów, podczas których zorganizowano m.in. wielobój studencki, spływ kajakowy, noc filmową czy karaoke. Gwiazdą finałowego koncertu był zespół Enej. 14 maja, w Kamieniu, odbędzie się jeszcze akademicki dzień sportu.

(pm)

  • Numer: 19 (392)
  • Data wydania: 13.05.14