Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Ludzie listy piszą : Juwenalia 2014

13.05.2014 00:00 red

Chciałam poruszyć dwa tematy.

Pierwszym jest koncert zespołu Enej. Według podanych informacji miał rozpocząć się o godz. 21.30 i tak przed 22.00 pojawiłam się na Kampusie, gdyż tylko tego zespołu chciałam posłuchać. I się okazało, że zespół za chwilę kończy swój koncert! Mimo, iż bardzo fajnie grał jestem bardzo niezadowolona, że nie mogłam całego koncerty posłuchać. Drugi temat to powrót do domu nocnym autobusem. Czy zarządzający komunikacją naprawdę nie mogli przewidzieć, że bardzo dużo ludzi będzie wracało? Ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ Juwenalia to  jedna z niewielu większych imprez, dobrze rozreklamowana i do tego pogoda dopisała, więc można było spodziewać się wielu chcących się pobawić. Co do wspomnianego nocnego, dokładnie N1 w stronę Boguszowic, już na pierwszym przystanku Sąd ledwo co wszyscy się zmieścili do autobusu,  większość nie zakupiła biletów wychodząc pewnie z założenia, że i tak kontroli nie będzie w takim tłoku. Jazda TRAGEDIA -ścisk, duszno itp. ZTZ posiada inne autobusy, więc dlaczego wypuszczają zwykłe zamiast większego przegubowego, albo ewentualnie 2 autobusy po sobie? Przynajmniej powinny brać to od uwagę, wtedy kiedy są organizowane większe imprezy w naszym mieście. Aż strach pomyśleć co będzie się działo na Dniach Rybnika.

Wasza Czytelniczka

  • Numer: 19 (392)
  • Data wydania: 13.05.14