imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Dwa zwycięstwa Volleya

01.04.2014 00:00 red

SIATKÓWKA – II liga.

Siatkarze drugoligowego TS Volley Rybnik wciąż w dobrej formie. Podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do dalszej fazy rywalizacji o pierwszą ligę, w minionym tygodniu, na zakończenie play off, pokonali na wyjeździe drużyny ze Strzelec Opolskich i Opola.

Mecz z UKS Strzelce Opolskie rybniccy siatkarze rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia, gromiąc rywala w pierwszym secie aż 25:9. Dwie kolejne odsłony spotkania nie były już tak jednostronne, ale zawodnicy trenera Wojciecha Kasperskiego wygrali je do 22. i wracali do Rybnika z kompletem punktów. 11 oczek zapisał na swoim koncie w tym meczu Michał Łata, zaś 10 dołożył Arkadiusz Terlecki. Sobotni pojedynek z AZS Politechniki Opolskiej rozstrzygnął się po czterech setach. Volley rozpoczął od pewnej wygranej do 14. Druga partia także dla rybniczan, tym razem do 23. Wpadka przydarzyła się w trzeciej odsłonie, którą gospodarze wygrali do 16. Niedługo potem wszystko wróciło do normy, bo Volley zwyciężył w czwartym secie do 21. Największy wkład w zwycięstwo w Opolu miał Przemysław Borecki, autor 17 punktów. Teraz rybniccy siatkarze mają kilka tygodni czasu, by przygotować się do turnieju półfinałowego o pierwszą ligę, w którym zmierzą się z zespołami z Zawiercia, Krosna oraz Ropczyc.