Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Udany występ najmłodszych szermierzy RMKS

25.02.2014 00:00 red

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta w szpadzie dziewcząt i chłopców.

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników z całego kraju oraz reprezentanci Ukrainy i Słowacji. Znakomicie wystartowali w nim najmłodsi zawodnicy RMKS Rybnik. Wśród szpadzistów najlepiej zaprezentował się Maciej Białas, który w kategorii 14-15 lat zajął znakomite 3. miejsce. W finałowej ósemce tego turnieju znalazł się jeszcze jeden reprezentant RMKS – Jarosław Fajkis, który był 8. Eligiusz Malinowski zajął 13. miejsce. W kategorii 12-13 lat Adam Małysz był 18., Dominik Sojka 28., natomiast Dominik Piekuś 39. W najmłodszej kategorii 9-11 lat kolejny bardzo dobry start odnotował Wiktor Wałach, który zajął 7. miejsce. Jego młodszy kolega Jan Szulc był 36., a Adam Sojka 41.
Dzień później rywalizowały dziewczęta. – Chyba pozazdrościły chłopakom dobrych wyników i również wróciły do Rybnika z „tarczą". W kategorii 12-13 lat obie nasze reprezentantki Beata Pękała i Małgorzata Szulc były w najlepszej ósemce turnieju i zajęły odpowiednio 6. i 7. miejsce. W kategorii 9-11 lat, aż trzy nasze zawodniczki znalazły się w najlepszej „8". Kinga Zgryzniak zajęła 7. miejsce, Patrycja Frystacka była 6., natomiast Alicja Klasik, wywalczyła znakomite 2. miejsce, potwierdzając tym samy, że już należy do czołówki najmłodszych szpadzistek w kraju. W turnieju startowała również Kamila Krześnicka, która była 26. – relacjonuje Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy.

• Numer: 8 (381)
  • Data wydania: 25.02.14