Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Nieobiektywnie: Co dalej z OFPĄ?

25.02.2014 00:00 red

Komentarz Marka Pietrasa – Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego.

W niedzielę zakończyła się 18. edycja  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. W nowej formule, dużo skromniejszej niż w ubiegłych latach. Szkoda. Tajemnicą poliszynela jest, że wszystko rozbija się o finanse. Ja rozumiem, że kulturę coraz trudniej sprzedać. Zastanawia mnie jednak fakt, że w 140 tys. mieście, gdzie zarejestrowanych jest 8 tys. firm, a blisko 60 osób wykazało za zeszły rok dochody powyżej miliona zł, nie ma chętnych, aby wspierać tak cenną inicjatywę. Przecież o tym, jakim jesteśmy społeczeństwem, świadczy również jakość naszej kultury. Mam nadzieję, że ludzie sukcesu zrozumieją, iż bycie mecenasem, wspierającym niekomercyjne przedsięwzięcia to powód do dumy i chwały. Nawet jeżeli nie da się tego przeliczyć na kolejne tysiące złotych.

OFPA osiągnęła pełnoletność, zróbmy wszystko, aby nie wyprowadziła się z naszego miasta. Bo zbudowanie imprezy o podobnym poziomie, z podobną historią będzie bardzo trudne. Chwała organizatorem, że pomimo trudności nie zrezygnowali całkowicie z pomysłu organizacji tego festiwalu. Tylko jak długo, pozostawieni sami sobie, będą w stanie dbać o artystyczne dusze rybniczan?

  • Numer: 8 (381)
  • Data wydania: 25.02.14