imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Bokserzy na pudle

18.02.2014 00:00 red

BOKS – RMKS Rybnik.

W Nowej Dębie odbyło się pierwsze w tym roku Grand Prix seniorów, które jest kwalifikacją do mistrzostw Polski młodzieży.

Następcy Mateusza Mazika, najbardziej utytułowanego boksera z RMKS, startując po raz pierwszy w takim turnieju, zaprezentowali się dobrze. Wśród 100 zawodników z całej Polski wystartowało czterech młodych zawodników RMKS Rybnik. Najlepiej wypadli Karol Kostka w wadze 64 kg (aktualny mistrz kraju juniorów) i Błażej Lutka w wadze 81 kg. W walce o finał Kostka uległ na punkty starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Konina – Piotrowi Tobolskiemu, zajmując 3. miejsce. – Lutka w eliminacjach pokonał Małochleba z Tarnowa, a  w ćwierćfinale Dwornika z Świdnicy. W walce półfinałowej musiał oddać walkower ze względu na złamany polec i ostatecznie wywalczył brąz. Walki o wejście do strefy medalowej przegrali Mariusz Lutka i Radosław Gosiewski – relacjonował po zawodach Anatoli Jakimczuk, który sekundował rybniczanom w ringu.