Sobota, 15 czerwca 2024

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Rybniczanin przewodniczącym regionu Twojego Ruchu

18.02.2014 00:00 red

Łukasz Kohut został przewodniczącym regionu Twojego Ruchu. Jak rysuje się przyszłość partii według młodego rybniczanina?

– Moje poglądy zawsze były liberalno-lewicowe. W 2010 roku, gdy Janusz Palikot odszedł z Platformy Obywatelskiej i zrzekł się mandatu poselskiego, postanowiłem, że chcę uczestniczyć w tworzeniu nowego ruchu społecznego. Napisałem na Facebooku do pana Kazimierza Kutza, który wtedy także odciął się od PO i ten podał mi namiary do ludzi związanych z Ruchem Palikota w naszym okręgu wyborczym. W 2013 roku jako delegat uczestniczyłem w kongresie założycielskim partii Twój Ruch, a 9 lutego zostałem wybrany przewodniczącym okręgu. Przez cały ten czas czynnie biorę udział w różnych dyskusjach na Facebooku i Twitterze. Mieszkając parę lat za granicą (głównie w Skandynawii) i obserwując tamtejsze życie społeczne nauczyłem się czynnie działać, do czego serdecznie namawiam – mówi Łukasz Kohut.

Twój Ruch w najbliższych wyborach do europarlamentu liczy na mocną pozycję Kazimierza Kutza. – Taka osoba na pewno jest w Parlamencie Europejskim potrzebna choćby dlatego, że sprawa śląska ciągle jest w Polsce zamiatana pod dywan. Może czas by pan Kazimierz nagłośnił problemy Ślązaków na szerszym, europejskim forum? Zostałem poproszony o pomoc w tej kampanii, co zamierzam wspólnie z zarządem okręgu uczynić – zapowiada Kohut. W temacie wyborów samorządowych sprawa jest jednak nieco inna. – Odnośnie wyborów samorządowych uważam, że powinny być jak najmniej partyjne. Im mniej polityki i walki światopoglądowej na poziomie gminy, a więcej dobrego zarządzania – tym lepiej dla wszystkich. Będziemy szukać koalicjantów w całym okręgu z zastrzeżeniem jednak, by spełniali wymagane podstawy programowe – choćby kadencyjność. Jako Twój Ruch uważamy, że osoba wybierana powinna pełnić swoją funkcję maksymalnie przez 2 kadencje, zapobiega to, naszym zdaniem, tworzeniu koterii i grup wzajemnej adoracji – zauważa młody polityk.

(ska)

  • Numer: 7 (380)
  • Data wydania: 18.02.14