Niedziela, 16 czerwca 2024

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Nieobiektywnie: Towarzystwo Ciemnych Typów

18.02.2014 00:00 red

Komentarz Marka Pietrasa – Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego.

W obiegowej opinii młodych ludzi w całości pochłania Facebook, a jedynym ich celem jest stanie się bogatym i sławnym. Wielu twierdzi, że nie mają autorytetów, ambicji i są najnormalniej w świecie leniwi. Kilka dni temu przekonałem się, że ta opinia nie dotyczy wszystkich. Po spotkaniu z księdzem Krzysztofem z parafii Matki Bożej Częstochowskiej, który opowiedział mi o Towarzystwie Ciemnych Typów, śmiem z radością twierdzić, że idzie ku lepszemu. Młodzi ludzie z tego właśnie towarzystwa poprosili arcybiskupa, aby ogłosił bł. Piotra Jerzego Frassatiego patronem młodzieży w naszej archidiecezji. Co więcej już całkiem niedługo przeprowadzą akcję, której celem będzie przedstawienie tej wyjątkowej postaci wszystkim rybniczanom, a także przypomnienie o prawdziwych wartościach, które dla członków Towarzystwa Ciemnych Typów są najważniejsze.

Muszę się uderzyć w pierś, bo często sam nasłuchuję, co młodzież znów nawyrabiała. Kto kogo napadł, kto wypił za dużo. A może jest tak, że opinie o rybnickich młodych ludziach po prostu ich krzywdzą? Teraz już wiem, że część na pewno tak.

  • Numer: 7 (380)
  • Data wydania: 18.02.14