środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Arnold Boczek poprowadzi aukcję charytatywną

11.02.2014 00:00 red

Już 1 marca w Rybnickim Centrum Kultury odbędzie się niecodzienna aukcja. Tym razem dochód z wylicytowanych dzieł sztuki wspomoże rybnickich harcerzy.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Tomasz Bodach, właściciel Galerii Malarstwa Europejskiego, który zaproponował wsparcie rybnickim harcerzom. – Na aukcji zostaną wystawione obrazy zarówno sygnowane, jak i niesygnowane, począwszy od końca XIX w. po czasy współczesne. Będzie można wylicytować obrazy m.in. Piotra Naliwajki, Czesława Wasilewskiego, Marii Budny-Malczewskiej, Grzegorza Lerki. Znajdą się tam także obrazy namalowane przez Karolinę Wojaczek, która w naszym hufcu prowadzi drużynę harcerską. Łącznie na aukcji wystawionych będzie ok. 60 obrazów – informuje harcmistrz Jan Bochenek, komendant Hufca Ziemi Rybnickiej. Do udziału w aukcji zaproszenia otrzymali wszyscy uczestnicy gali Czarny Diament, jednak udział w licytacji jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. – Aukcję uświetni swoim występem znana krakowska skrzypaczka pani Elżbieta Stawarska. Muszę podkreślić, że aukcję zgodził się poprowadzić lubiany i ceniony polski aktor Dariusz Gnatowski, który zyskał sporo fanów wcielając się w postać Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich” – zapowiada organizator aukcji Tomasz Bodach. Dochód ze sprzedaży dzieł sztuki trafi do rybnickich harcerzy, którym pieniądze przydadzą się na organizację letnich kolonii dla dzieci i młodzieży. Aukcja już 1 marca o godz. 18.00 w Rybnickim Centrum Kultury.
(ska)
  • Numer: 6 (379)
  • Data wydania: 11.02.14