Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Nieobiektywnie: Ciekawa kampania

04.02.2014 00:00 red

Komentarz Marka Pietrasa – Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego.

Wszystko stało się jasne. Adam Fudali ogłosił, że ponownie będzie się starał o fotel prezydenta Rybnika. Myślę, że to kluczowa decyzja, jeżeli chodzi o zbliżającą się kampanię wyborczą. W ostatnim czasie można było usłyszeć, że stowarzyszenia, partie polityczne, które będą wystawiać swoich kandydatów, mają zaplanowane dwie wersje działań. Pierwsze na wypadek gdyby Adam Fudali nie startował w wyborach, drugą w przypadku gdy będzie się starał o reelekcję. Jak się właśnie okazało, zastosować będzie trzeba opcję nr 2.

Mimo, że polscy politycy, działacze samorządowi dopiero uczą się marketingu politycznego, mam przeczucie, że zbliżająca się kampania wyborcza może być ciekawa. I nie chodzi mi o bilbordy wyborcze, na których kandydaci przyjmują wystylizowane pozy. Bardziej liczę na „oryginalność” i kreatywność młodych ludzi, pomagającym kandydatom. W innym wypadku chętni do przejęcia schedy po Fudalim, mogą nie mieć szans. Bo, i tak silną pozycję obecnego prezydenta, wzmocnią jeszcze, zapewne ukończone przed wyborami inwestycje typu: kąpielisko Ruda, deptak na ul. Sobieskiego czy park, który ma powstać w okolicach Nacyny. Jedno jest pewne, rywale Adama Fudalego łatwo mieć nie będą.

  • Numer: 5 (378)
  • Data wydania: 04.02.14