imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Jedynka wygrała w Bielsku

21.01.2014 00:00 red

SIATKÓKA – III liga.

Siatkarki trzecioligowego UKS Jedynka Erbud Rybnik pokonały na wyjeździe drugą drużynę BKS Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne Michaliny Cicheckiej przełamały się tym samym po dwóch porażkach z rzędu.

Dwa poprzednie mecze rybniczanki przegrały. Za mocne okazały się dla nich TKS Tychy oraz GS UKS Krzanowice. Szczególnie bolesna była ta ostatnia, derbowa porażka. W minioną sobotę rybniczanki zdołały się jednak zrehabilitować i wygrały na wyjeździe z rezerwami BKS Aluprof Bielsko-Biała. Pierwszego seta siatkarki Jedynki wygrały bez większych problemów, pozwalając rywalkom na zdobycie tylko 16 punktów. Również druga partia zakończyła się zwycięstwem zawodniczek Michaliny Cicheckiej, tym razem do 21. Bielszczanki zdołały wygrać trzeciego seta 25:23. Takim samym rezultatem, ale na korzyść rybniczanek, zakończyła się czwarta odsłona meczu. A to oznaczało zakończenie spotkania. UKS dopisał do swojego konta 3 punkty i aktualnie, z dorobkiem 25 oczek plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. W kolejnym spotkaniu, które zakończy ten etap trzecioligowych rozgrywek, Jedynka zagra przed własną publicznością z MKS Czechowice-Dziedzice.

(kp)

BKS Aluprof Bielsko-Biała II - UKS Jedynka ERBUD Rybnik 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 23:25)

• Numer: 3 (376)
  • Data wydania: 21.01.14