imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Młody Volley w półfinale mistrzostw Śląska

21.01.2014 00:00 red

SIATKÓWKA – Volley Rybnik.

Juniorzy rybnickiego Volleya pokonali we własnej hali Jastrzębski Węgiel III 3:0 i pewnie awansowali do półfinałowego turnieju o mistrzostwo Śląska. Ambicje podopiecznych trenera Lecha Kowalskiego są jednak znacznie większe.

Rybniczanie spotkanie z zespołem Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli znakomicie, bo szybko objęli prowadzenie 7:0. Na zagrywce był wtedy Błażej Podleśny. Tej przewagi podopieczni Lecha Kowalskiego nie roztrwonili i wygrali pierwszego seta 25:18. Przebieg partii drugiej i trzeciej był bardzo podobny. Początek należał do przyjezdnych z Jastrzębia, którzy zdołali zbudować kilkupunktową przewagę, by następnie szybko ją stracić. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy w drugiej i trzeciej partii zwyciężyli kolejno do 22 oraz 20. – To był mecz, który decydował o pierwszym miejscu w grupie zasadniczej. Koniecznie chcieliśmy go wygrać, aby móc organizować półfinał mistrzostw Śląska u siebie. Przeciwnik był mocny, więc walka była w każdym secie. Chłopcy się jednak postarali i zdołali wygrać, podobnie jak kilka dni wcześniej w Jastrzębiu. Naszym celem jest medal mistrzostw Śląska oraz awans do rozgrywek centralnych – mówił po spotkaniu zadowolony trener rybniczan. W półfinałowym turnieju o mistrzostwo naszego województwa juniorzy Volleya zmierzą się z zespołami Jastrzębskiego Węgla I i Exact Systems Norwid Częstochowa II. Dwie najlepsze drużyny z tej trójki awansują do zawodów finałowych.