imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Anna Mroszczak najlepsza w pucharze Europy kadetek

21.01.2014 00:00 red

SPORTY WALKI – Szermierka.

Ogromnym sukcesem dla Ani Mroszczak, zawodniczki RMKS Rybnik zakończył się Puchar Europy Kadetek w szpadzie kobiet o „Puchar Dunaju”, który odbył się 11 stycznia w Bratysławie.

Zwyciężając w turnieju, w którym rywalizowało 186 zawodniczek z całej Europy, Ania Mroszczak mogła pierwszy raz, dumnie stanąć na podium i wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego za zajęcie 1. miejsca. – Ania  w eliminacja grupowych wygrała  cztery z sześciu walk i został rozstawiona z numerem 58. do walk pucharowych. Może to i dobrze, bo więcej sił zostało jej na eliminacje bezpośrednie. Pokonała w nich kolejno: Francuzkę Charlotte Dubuisson 15:6, Węgierkę Sarę Szoke 15:9, Ukrainkę Dianę Gonową 15:9 i kolejną Węgierkę Kingę Nagy 15:10. W ćwierćfinale czekała kolejna Węgierka – Alexandra Balog, która zeszła z planszy pokonana 15:12. Ania fenomenalnie powalczyła w półfinale, gdzie rozbiła w proch i pył Francuzkę Oceane Tahe 15:9. Finał z Rosjanką Iriną Ochotnikową był bardzo zacięty. Więcej sił w końcówce zachowała nasza zawodniczka i ostatecznie wygrała 15:13 – relacjonuje Artur Fajkis, trener rybnickiej zawodniczki.

Jest to największe osiągnięcie Anny Mroszczak na arenie międzynarodowej. Aktualnie zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji Europejskiej Federacji Szermierczej, gdzie sklasyfikowanych jest 575 zawodniczek.