imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Bokserzy RMKS walczyli o Złotą Rękawicę Wisły

10.12.2013 00:00 red

SPORTY WALKI – Boks.

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS Rybnik podczas międzynarodowego turnieju bokserskim w Krakowie o Złotą Rękawicę Wisły.

Na zawody przyjechały reprezentacje Irlandii, Ukrainy, Francji, Niemiec i Polski. Ogółem wystartowało 112 zawodników z 36 klubów. Dużą furorę zrobił kadet Fabian Szmid z Rybnika, który w pierwszej walce pokonał na punkty mistrza Irlandii Conora Burnsa, w półfinale wygrał z mistrzem Francji Amine Al Kemmache, zaś w finale rozprawił się z aktualnym mistrza Polski w tej wadze Szymonem Kajdą. Drugi rybnicki kadet startujący w wadze do 63 kg, Damian Piwowar, w pierwszej walce otrzymał walkower. Następnie wygrał z Konradem Gancarczykiem z Krynicy Zdroju, a w finale nie dał żadnych szans mistrzowi Ukrainy Andrejowi Manoljenko wygrywając 3:0. Natomiast Sebastian Konsek wśród juniorów (waga do 64 kg) w półfinale uległ mistrzowi Niemiec Sahanowi Aybayowi i zdobył brązowy medal. W ringu rybnickim pięściarzom sekundował Anatol Jakimczuk.