Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

RSS

Rybnik – miasto ludzi z pasją

10.12.2013 00:00 red

Historia, kultura, atrakcje turystyczne, ciekawostki na temat miasta i wiele innych spraw związanych z Rybnikiem widzianych oczami filmowca Janusza Rzymanka. To wszystko znajduje się w prezentacji multimedialnej „Rybnik - miasto ludzi z pasją”. Uroczysta premiera publikacji odbyła się w miniony piątek w rybnickiej księgarni „Orbita”.

– Ta prezentacja to efekt prawie dwudziestu lat pracy, od kiedy działam na rynku, choć z mikrofonem czy kamerą biegałem już po mieście znacznie wcześniej. Bardzo chciałem podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w realizację tego projektu – powiedział podczas premiery Janusz Rzymanek, autor publikacji, która dostępna jest aż w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i niemieckiej. W prezentacji znajdują się takie kategorie jak miasto z rybą w herbie, Rybnik dawniej i dziś, w europejskiej rodzinie, warto wiedzieć, warto zwiedzić czy kochamy Rybnik, gdzie swoje zdanie o mieście wyrażają wywodzący się stąd znani ludzie, a wśród nich między innymi członkowie Kabaretu Młodych Panów, wokalistka Sabina Jeszka czy siatkarz Mariusz Prudel. – To właśnie ludzie tworzą koloryt tego miasta przesądzając o tym, że idzie ono do przodu – wyjaśnia Rzymanek. Poza wieloma materiałami filmowymi w prezentacji można także znaleźć sporo ciekawych fotografii autorstwa Zenona Kellera, Wacława Troszki, Sebastiana Góry, Dominika Gajdy, Tomasza Rodzika i Janusza Rzymanka.

(kp)

  • Numer: 50 (370)
  • Data wydania: 10.12.13