Zameczek Czernica u siebie wygrywa wszystko

15.10.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – B klasa.

W szóstym meczu na własnym boisku Zameczek Czernica odniósł szóste zwycięstwo. Tym razem ofiarą beniaminka raciborskiej B klasy padł LKS Lyski, który w bieżących rozgrywkach nie zdobył jeszcze ani jednego punktu na wyjeździe.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z ogromnym animuszem i po 12 minutach prowadzili już 2:0. Najpierw w 10. minucie Michał Bąk wykorzystał podanie Pawła Bugdola, a dwie minuty później po faulu na Jacku Porwole rzut karny na gola zamienił Dariusz Strączek. Losy meczu rozstrzygnął w 24. minucie Bąk, a asystę tym razem zaliczył Strączek. W drugiej połowie do głosu niespodziewanie doszli goście, którzy raz za razem niepokoili bramkę strzeżoną przez Remigiusz Danela. Golkiper z Czernicy kilka razy popisał się jednak sporym kunsztem, dzięki czemu wynik meczu nie uległ już zmianie. – W drugiej połowie trochę opadliśmy z sił i Lyski, które nie miały nic do stracenia, przejęły inicjatywę. Rywale dobrze grali bokami. Mieli bowiem dwóch szybkich bocznych pomocników, których cały czas wykorzystywali grając na nich. My tymczasem nie mogliśmy sobie z nimi poradzić i dlatego Lyski miały tyle sytuacji – podsumował drugą część meczu Danel. Jego drużyna miała mimo wszystko szansę wygrać wyżej, ale w 69. minucie Dawid Wałach nie wykorzystał rzutu karnego strzelając wysoko nad poprzeczką.