Czernica - Górki Śląskie, beniaminek pokonał spadkowicza

13.08.2013 00:00 red

Zobacz fotorelację. Fot. Łukasz Kozik.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu zespoły LKS Górki Śląskie i LKS Zameczek Czernica dzieliły trzy klasy rozgrywkowe. W sezonie 2011/12 Górki występowały w okręgówce, a Czernica w C klasie. Od tej pory ci pierwsi dwukrotnie przełknęli gorycz spadku, a ci drudzy są tegorocznym beniaminkiem B klasy. W minioną niedzielę na boisku w Czernicy potyczka obu ekip dostarczyła kibicom wielu emocji.

Początek meczu należał do gości, którzy po 35 minutach prowadzili już 2:0. Najpierw ładnym strzałem z dystansu w okienko popisał się Czogała, a później Tomiczek po błędzie defensywy i bramkarza gospodarzy podwyższył prowadzenie dla Górek. Tuż przed przerwą miejscowi zdobyli kontaktową bramkę po tym, jak po faulu na Derze rzut karny wykorzystał Kuczmaszewski. W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze, a swoją przewagę udokumentowali golem w 72. minucie, kiedy po wrzutce Strączka piłka odbiła się od obrońcy gości i wpadła do bramki. Czernica nie odpuszczała i w 85. minucie dopięła swego. Precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Dera i ustalił wynik meczu na 3:2 dla gospodarzy.

LKS Zameczek Czernica - LKS Górki Śląskie 3:2

Bramki: Kuczmaszewski (43. karny), Pogoda (72. samobójcza), Dera (85.) – Czogała (29.), Tomiczek (35.)

Czernica: Kaczmarek – Łyżwiński, Janoszek, Kuczmaszewski, Sitko (73’ Kraszczyński) – Dera, Wałach, Strączek, Wieczorek (46’ Gajda) – Ochojski (85’ Babińczuk), Bąk (65’ Bugdol).

• Numer: 33 (353)
  • Data wydania: 13.08.13