Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Duży format w galerii

30.07.2013 00:00 red

CZERNICA. Beata Stoszek to artystka, której niezwykłe prace można do 18 września podziwiać w Galerii w Drodze w Ośrodku Kultury „Zameczek” w Czernicy. Wernisaż wystawy odbył się w sobotę 27 lipca.

Beata Stoszek jest artystką młodego pokolenia urodzoną w Krakowie, zaś aktualnie zamieszkującą w Bielsku-Białej. Z wykształcenia jest filologiem angielskim i zawodowo zajmuje się edukacją młodzieży. Jej wrodzony talent i pasja twórcza mają przełożenie na szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych, które realizuje od 2006r. Teraz w czernickiej galerii można oglądać jej wielkoformatowe malarstwo. – „Jasiennik” obejmuje prace namalowane w latach 2010–2013, w okresie mojego pobytu w Jasienicy, a ponieważ to, co wyrzucam z siebie na płótno ma wymiar osobisty i jest pewnego rodzaju zapiskiem, relacją, czy wreszcie dziennikiem – stąd nazwa cyklu łącząca Jasienicę i dziennik w „jasiennik”. Proste i banalne, ale jednoznaczne i jasne. Moje obrazy dotyczą tego, co we mnie, o mnie, za mną i czasami przede mną. Nie są żadnym manifestem, niczego nie głoszą. Z założenia są autobiografią na użytek własny – mówi o swojej twórczości artystka.

(ska)

  • Numer: 31 (351)
  • Data wydania: 30.07.13