Niedziela, 20 października 2024

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

„Śląskie do przodu” w Czerwionce-Leszczynach

09.07.2013 00:00 red

Reprezentacja gminy wystąpiła w programie telewizyjnym.

Czerwionka-Leszczyny walczy z pięcioma innymi gminami o zwycięstwo w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu”.

W ostatni, czerwcowy weekend do gminy zajechała ekipa Telewizji Polskiej, by nakręcić odcinek teleturnieju z udziałem reprezentacji Czerwionki-Leszczyn. Zmagania miały postać gry plenerowej, której tematem były podstawowe zagadnienia dotyczące Unii Europejskiej i projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich oraz ciekawostek turystycznych. Poszczególne etapy konkursowych zmagań odbywały się na terenie inwestycji zrealizowanych z udziałem środków unijnych w Czerwionce i Dębieńsku. Nad wszystkim czuwali przedstawiciele urzędu marszałkowskiego. Drużynę Czerwionki-Leszczyn tworzyli: Elżbieta Górecka – reprezentująca przedsiębiorców, Sebastian Garbacz – przedstawiciel organizacji pozarządowych oraz Ewelina Włoch i Andrzej Wącirz z biura funduszy zewnętrznych czerwioneckiego urzędu. Ekipa okazała się bezkonkurencyjna, kończąc rywalizację z dorobkiem aż 45 punktów, czyli… unijnych gwiazdek. W Turnieju „Śląskie do przodu” Czerwionka-Leszczyny rywalizuje z Żorami. Odcinek z udziałem gminy będzie wyemitowany na antenie TP Katowice 12 sierpnia. Po emisji zostanie uruchomione głosowanie sms-owe dla widzów. Uzyskane w ten sposób głosy będą wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach Czerwionki-Leszczyn w turnieju.

(MS)

  • Numer: 28 (348)
  • Data wydania: 09.07.13