Sobota, 29 czerwca 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Sikawki poszły w ruch

02.07.2013 00:00 red

ADAMOWICE. Na boisku LKS Adamowice odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze. W szranki stanęły drużyny seniorów, kobiet oraz młodzieży. – W zawodach udział wzięło 27 drużyn, 15 drużyn z grupy A–mężczyzn, 3 drużyny kobiece oraz 5 drużyn MDP dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców.

Warto wspomnieć, że w tym roku pierwszy raz młodzieżową drużynę dziewczynek wystawiła OSP Dzimierz. Była to najmłodsza drużyna, gdzie średnia wieku wynosiła 8 lat. Jak na pierwszy raz wyszło im bardzo dobrze. Jako zarząd gminny zmieniliśmy nawet statut, aby w drużynach młodzieżowych mogły startować dzieci nie od 12 lat, ale także młodsi, poza konkurencją – informuje Stefan Strupowski, komendant gminny OSP w Lyskach. W zawodach pierwsze miejsce zdobyli panowie z OSP Żytna, drudzy na podium byli ochotnicy ze Zwonowic, a trzeci z Lysek. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Bogunic, drugie z Raszczyc, a trzecie z Lysek. Wśród MDP dziewczyn najlepsze okazały się reprezentantki Lysek, a wśród chłopców młodzi strażacy z Bogunic.