imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Adam Kozłowski mistrzem po raz siódmy

25.06.2013 00:00 red

SPORTY SIŁOWE – Wyciskanie sztangi leżąc.

Adam Kozłowski zdobył złoty medal podczas mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc federacji WUAP.

Impreza odbyła się w słowackiej Trnavie w dniach 12–15 czerwca. Wystartowało w sumie 230 zawodników z 13 państw. Złoty medal, po raz siódmy w karierze, w kategorii Submasters do 110 kg wywalczył rybniczanin Adam Kozłowski. – W tej kategorii wagowej startuję od 2012 roku. Zbiłem wagę ze 140 kg. Obecnie ważę 105. Jak widać, daję sobie radę. Zdobyłem złoty medal, dźwigając ciężar 250 kg. Następne ważne zawody, na które się wybieram to wrześniowe mistrzostwa świata w Niemczech. Oczywiście jadę po medal! – komentuje Adam Kozłowski. Dodajmy, że podczas mistrzostw na Słowacji brązowy medal w kategorii do 90 kg zdobył Maciej Jaśkiewicz, wyciskając 215 kg. Zawodnik ten, podobnie jak Kozłowski, reprezentuje klub TKKF Sokół Rybnik. Imprezę miło będzie wspominał również Jacek Brodzik z TL ROW Rybnik, który wywalczył złoty medal w kategorii junior do 67,5 kg (z wynikiem 150 kg).