Sobota, 29 czerwca 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

RSS

Nagrodzili najlepsze zdjęcia Rybnika

25.06.2013 00:00 red

W Klubie Energetyka rozstrzygnięty został konkurs „Rybnik – mój dom, moja ulica, moje miasto – 2013”. Tygodnik Rybnicki z aparatem uczestniczył w obradach jury.

Na konkurs napłynęły prace z całej Polski, a co ciekawe tylko kilka z Rybnika. Jury obradowało kilka godzin, aby nagrodzić najlepsze prace oraz wyróżnić słabsze, ale również urzekające fotografie. Komisję tworzyli Zenon Keller – rybnicki fotograf i fotoreporter, Maria Śliwa – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowca w szkołach fotograficznych oraz Andrzej Marczuk – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, redaktor naczelny kwartalnika „Akademia Widzenia”. Po zapoznaniu się ze 143 pracami 40 autorów, jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce rybniczance Katarzynie Kaczmarczyk za zestaw zdjęć „Rybniczanie z wiekiem”. Autorka jako jedna z niewielu ukazała Rybnik jako ludzi. Drugie miejsce powędrowało do Remigiusza Miklaszewskiego za zestaw zdjęć pt. „Ballada o Rybniku”. Zdjęcia te balansowały  na zatartej już granicy fotografii i grafiki. Trzecie miejsce zdobył Joachim Kunert za zdjęcie „Blaski i cienie PKP”. Fotografia przedstawiała nocne spojrzenie na dworzec na Paruszowcu. Ponadto wyróżnienia powędrowały do Marcina Mitury, Dariusza Zawadzkiego oraz Tomasza Karnowki.

(ska)

  • Numer: 26 (346)
  • Data wydania: 25.06.13