Czwartek, 19 grudnia 2024

imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana

RSS

Nie tylko Rybek uczy segregować śmieci

25.06.2013 00:00 red

EDUKACJA – Festiwal Projektów 2.0 i Dzień Ziemi.

W Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się dwie imprezy: Festiwal Projektów 2.0 i Dzień Ziemi.

Festiwal projektów odbył się w ramach uczestnictwa szkoły w programie „Szkoła z klasą 2.0”. Program ten związany jest z wprowadzeniem technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie nauczania. Przykładem działań w ramach tego projektu jest m.in. wprowadzenie dziennika elektronicznego, udostępnienie sieci wi–fi, czy korzystanie z platformy edukacyjnej.

Podczas festiwalu uczniowie zaprezentowali 6 projektów: „Planujemy wycieczkę trzydniowa w Beskid Śląski”, „Moje osiedle w przyszłości”, „Walory turystyczne mojego regionu”, „Ochrona przyrody w Polsce”, „Czy hałas szkodzi?” oraz „Jak powstał pierwszy film science-fiction”.

Drugą imprezą był Dzień Ziemi, realizowany pod hasłem „Myślę, więc segreguję”. Hasło to jest nieprzypadkowe, ponieważ ostatnio głośno jest w mediach na temat segregowania odpadów, związane jest to m.in. z ustawą śmieciową, a dodatkowo 5 czerwca obchodzony był Światowy Dzień Środowiska. Uczniowie do tej imprezy przygotowywali się od 2 tygodni. W tym okresie mieli czas na przygotowanie plakatów w wersji 3D na przewodni temat „Myślę, więc segreguję”, a także kreacji z surowców wtórnych do pokazu „Eko-mody” oraz odbyły się lekcje przygotowane przez organizatorów imprezy na temat segregowania odpadów.

W samym Dniu Ziemi odbyła się prezentacja plakatów 3D, pokaz „Eko-mody”, quiz „3,2,1” z zakresu ekologii oraz zabawa polegająca na segregowaniu odpadów.

– Obie imprezy uważamy za bardzo udane, uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach, poważnie podchodzili do zadań, wszystkie klasy bez problemu poradziły sobie z posegregowaniem odpadów, nawet z tymi, które zostały pochowane podchwytliwie przez prowadzących. Odpady typu: zużyte baterie i leki, bo o nich mowa, zostały odłożone przez uczniów na bok. Skomentowali to tak, że muszą one trafić do innych pojemników: leki do pojemnika w aptece, a baterie do specjalnych pojemników np. w marketach. Umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy tego dnia w praktyce, co zauważyliśmy podczas konkursu segregacji odpadów, niezmiernie nas cieszy i uważamy to za sukces imprezy – powiedziały Agnieszka Jaworska-Pierchała i Radosław Gruchacz nauczyciele geografii z G6 i organizatorzy imprezy.

(opr.pm)

  • Numer: 26 (346)
  • Data wydania: 25.06.13