Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Damian Piwowar pokonał mistrza Irlandii

21.05.2013 00:00 red

Od 10 do 12 maja został rozegrany VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. R. Kopytka.

Turniej w Jaworznie odbył się z udziałem reprezentacji Irlandii, Ukrainy, Czech i Polski. Wśród 106 zawodników, którzy brali udział w tych zawodach było czterech pięściarzy z RMKS Rybnik. Trenerzy Zbigniew Gąsiorowski i Anatol Jakimczuk dali swoim kadrowiczom odpocząć po mistrzostwach Polski i meczach międzypaństwowych, zabierając mniej doświadczonych zawodników. Najlepiej wypadł w wadze do 63 kg kadet Damian Piwowar, który wszystkie trzy pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść, a w finale pokonał na pkt. 3:0 mistrza Irlandii – Stephena Healy i został uznany najlepszym kadetem tego turnieju. Srebrny medal w wadze do 54 kg wywalczył Fabian Szmid, ulegając w finale nieznacznie na pkt. 2:1 mistrzowi Ukrainy – Andriejowi Umrysh. Trzecie miejsca zdobyli: w wadze do 64 kg – Radosław Gosiewski i w wadze do 69 kg – Michał Wojdan.