Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Sztangiści rządzą

21.05.2013 00:00 red

Sztangiści z Czerwionki – Leszczyn w wielkim stylu rozpoczęli nowy sezon. Z zawodów w Żywcu i Zalesiu przywieźli worek medali i… rekord świata.

Grupa pod kierownictwem Marcina Heroka nie miała sobie równych podczas Integracyjnych Międzynarodowych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Żywcu oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Zalesiu. Sezon zawodnicy zainaugurowali w Żywcu. Każdy z sześciu zawodników, którzy pojechali na zawody wrócił z medalem. W rywalizacji mężczyzn debiutant Mateusz Dziarski wygrał swoją kategorię do 59 kg, w kategorii do 72 kg Marcin Herok zajął drugie miejsce, a trzeci był Krzysztof Jeziorowski. Z kolei w kategorii do 97 kg Damian Fica uplasował się na trzecim miejscu. Wśród kobiet na podium stanęły dwie panie – Magdalena Spławińska była druga, a Agata Jeziorowska trzecia. Swoją klasę w wyciskaniu sztangi zawodnicy z Czerwionki-Leszczyn potwierdzili podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się  w Zalesiu. Czerwionecka reprezentacja udowodniła, że w tej dyscyplinie jest najmocniejszą polską drużyną. Rekordem świata, Europy i Polski w kategorii 82,5 kg dziewcząt do lat 19 przypieczętowała złoty medal Magdalena Sławińska, wyciskając 90 kg. Złoty medal w kategorii dziewcząt do 52 kg, w przedziale wiekowym 24-34 lata zdobyła również Agata Jeziorowska. Wśród mężczyzn Marcin Herok wygrał swoją kategorię submasters 75 kg, a Krzysztof Jeziorowski był drugi w kategorii do 75 kg (przedział wiekowy 24–34 lata). W klasyfikacji drużynowej ekipa z Czerwionki – Leszczyn zajęła drugie miejsce. Wyprzedziła ją jedynie reprezentacja Słowacji, a to głównie dzięki większej liczbie startujących zawodników. Po powrocie z zawodów ze sportowcami spotkał się burmistrz Wiesław Janiszewski gratulując im sukcesów. – Poprzez swoje osiągnięcia promujecie naszą gminę. Dzięki wytrwałej i trudnej pracy zdobywacie znaczące laury na arenie krajowej i międzynarodowej. Za te osiągnięcia chciałbym wam serdecznie podziękować – powiedział zawodnikom burmistrz,  gospodarz gminy. Już 26 maja sztangistów w akcji podziwiać będzie można podczas Ogólnopolskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, który odbędzie się w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Leszczynach.