Niedziela, 20 października 2024

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Derbowe zwycięstwo Fortecy. Hauder na trybuny

30.04.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa.

„Derby są nasze” – takimi słowami świerklańscy kibice podziękowali śpiewem swoim zawodnikom. Derbowe spotkanie rozegrane w sobotnie popołudnie pomiędzy Polonią Marklowice a lokalną Fortecą Świerklany zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Haudera.

Pierwsza i jedyna w tym spotkaniu bramka padła w 14. minucie spotkania. Jej autorem był Piotr Pastuszak. Od samego początku meczu zespół Fortecy prezentował się lepiej w każdym aspekcie gry. Zawodnicy Świerklan zdecydowanie nękali obronę rywali i stworzyli więcej akcji podbramkowych. Gospodarze głównie się bronili, jednak nie stworzyli dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Świerklan. 10 minut przed końcem spotkania sędzia główny oddelegował trenera Fortecy Piotra Haudera na trybuny. To pokazuje, jakie nerwy towarzyszyły opiekunom drużyn. Forteca, po znakomitym początku rundy (zwycięstwo 4:0 z Wisłą, 3:0 z Jastrzębiem, i 1:0 z Marklowicami), znajduje się na 7. miejscu w tabeli ligowej. Zespół Polonii Marklowice znalazł się w strefie spadkowej i walczy o ligowy byt.

(pm)


Polonia Marklowice - Forteca Świerklany 0:1

Bramka: Piotr Pastuszak (14).

Forteca: Dawid Ucher, Daniel Lubszczyk (77. Sławomir Musiolik), Szymon Uliarczyk, Sebastian Kozik, Adam Ucher, Tomasz Zmuda (61. Karol Szypuła), Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Piotr Pastuszak, Maciej Wieczorek (67. Marek Gąsior), Kamil Pancer (80. Karol Mrowiec).

PO MECZU POWIEDZIAŁ:

Piotr Hauder, trener LKS Forteca Świerklany: Byliśmy zdecydowanie lepsi. Jak na spotkanie derbowe przystało, chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Kluczem do zwycięstwa była wola walki. Choć piłkarsko nie było za dobrze, uważam, że o tę jedną bramkę byliśmy po prostu lepsi. Co do decyzji sędziego w ostatnich minutach – to nie mi to oceniać. Zostałem ukarany za to, że skrytykowałem jego decyzję. Sędziował tak, jak potrafił najlepiej.

  • Numer: 18 (338)
  • Data wydania: 30.04.13