Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Srebro siatkarek V LO

30.04.2013 00:00 red

W czwartek, 25 kwietnia, reprezentacja dziewczyn w piłce siatkowej z V LO w Rybniku wzięła udział w wojewódzkim finale licealiady, który odbywał się w Mysłowicach.

Do hali widowiskowej zjechały zwycięskie ekipy z czterech turniejów półfinałowych: gospodarz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mysłowicach, I LO w Bytomiu, Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej oraz V LO w Rybniku. O zestawianiu par półfinałowych zadecydowało losowanie. Rybniczanki trafiły na I LO z Bytomia, zaś ZSP Mysłowice na ZSS Dąbrowa Górnicza. W pierwszym spotkaniu zawodniczki V LO wygrały 2:0 i zapewniły sobie drogę do finału, w którym zmierzyły się z siatkarkami z Dąbrowy Górniczej. W wielkim finale podopieczne Michaliny Cicheckiej i Adama Gomoli po pasjonującej walce uległy w tie-breaku dziewczynom z Dąbrowy 1:2 i tym samym zdobyły srebrne medale. Ten wyczyn należy uznać za spory sukces. Dodatkowo, wyróżnienie indywidualne dla najlepszej libero turnieju otrzymała zawodniczka V LO, Katarzyna Hajska.

(kp)

Wyniki spotkań: V LO Rybnik – I LO Bytom 2:0, ZSP Mysłowice – ZSS Dąbrowa Górnicza 0:2

Mecz o 3. miejsce: ZSP Mysłowice –? I LO Bytom 2:1

Finał: ZSS Dąbrowa Górnicza – V LO Rybnik 2:1

• Numer: 18 (338)
  • Data wydania: 30.04.13