Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Dzieła sztuki lokalnych artystów na wystawie

30.04.2013 00:00 red

GASZOWICE. W OKiS odbyła się wystawa, na której swoje dzieła zaprezentowali lokalni artyści zajmujący się rękodziełem. Na 10 stoiskach wystawiono m.in. rzeźby, biżuterię, haftowane obrazy czy kroszonki.

Wystawa w sali ośrodka miała miejsce od 22 do 25 kwietnia. – W wystawie wzięło udział dziesięciu artystów z naszej gminy oraz jedna pani z Lysek. Każdy, kto para się rękodziełem mógł zaprezentować swoje prace. Talentów w gminie mamy całkiem sporo. To już druga taka wystawa, pierwszą mieliśmy u nas cztery lata temu i w tym roku uznaliśmy, że musimy ją powtórzyć. Wiele z wystawionych wyrobów było bardzo cennych i unikatowych, a niektóre były także przeznaczone na sprzedaż. Zdarzyły się też prawdziwe kolekcjonerskie perełki – mówi Jerzy Białek, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach. Na wystawie podziwiać można było po raz pierwszy wydrapywane kroszonki Elżbiety Kawulok z Czernicy. Każde z jajek było maleńkim dziełem sztuki, które z powodzeniem mogłoby wygrywać konkursy. Oprócz kroszonek artyści zaprezentowali rzeźby z drewna i gipsu, biżuterię, koronki, ozdoby oraz obrazy wykonane haftem krzyżykowym. Najbliższymi imprezami organizowanymi przez OKiS będą przede wszystkim wycieczki. 6 lipca odbędzie się wycieczka do Bochni, nad Zalew Dobrzycki i do miejscowości Szczyrzyc. Druga wycieczka odbędzie się 20 lipca. Tym razem chętni będą mogli wybrać się do Żywca, Węgierskiej Górki, Milówki oraz podziwiać panoramy Czech z Jaworzynki. W drugiej połowie sierpnia natomiast odbyć ma się wyjazd do Czech, a w październiku czterodniowa wycieczka do Trójmiasta, połączona ze zwiedzaniem Torunia.

(ska)

  • Numer: 18 (338)
  • Data wydania: 30.04.13