imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Gimnazjaliści na boisku

25.03.2013 00:00 red

SPORT SZKOLNY – Piłka nożna.

Na boisku Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku odbywa się IV Piłkarski Turniej Szkół Gimnazjalnych pod patronatem prezydenta Rybnik Adama Fudalego oraz prezesa KS Energetyk ROW Rybnik Grzegorza Janika.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn gimnazjalnych, a stawkę uzupełniły dwa zespoły gospodarzy turnieju – Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, które rozgrywały swe mecze od 19 do 21 marca. W wyniku trzydniowych zmagań awans do fazy finałowej wywalczyły: Gimnazjum Lyski, Gimnazjum nr 6 Rybnik II, Gimnazjum nr 10 Rybnik (zwycięzcy grup) oraz Gimnazjum Piece (najlepsza drużyna spośród tych, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach).

Turniej finałowy pierwotnie zaplanowano na 25 marca,  ale w związku z fatalną prognozą pogody na ten dzień został on przesunięty na 3 kwietnia.

Uroczyste zakończenie turnieju, na które zostały zaproszone wszystkie uczestniczące w nim reprezentacje gimnazjów odbędzie się 12 kwietnia na stadionie MOSiR w Rybniku w przerwie meczu KS Energetyk ROW – Tur Turek.