Sobota, 29 czerwca 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

RSS

Juniorzy MKS 32 Radziejów-Popielów w Czechach

05.03.2013 00:00 red

Ciekawy sparing rozegrali młodzi piłkarze z Radziejowa

Bardzo dobry występ zanotowała drużyna juniorów MKS 32 Radziejów-Popielów, która na mecz kontrolny wybrała się do Czech. Ich sparingpartnerem był zespół juniorów czeskiego III-ligowca FK Slavia Orlova Lutyne, a mecz został rozegrany na sztucznej nawierzchni boiska w Orlovej.

Początek meczu to minimalna przewaga gospodarzy. Jednak w 16. minucie piłkę na lewym skrzydle przejął Nicolas Kurowiec, a chwilę później pewnym strzałem dał drużynie MKS prowadzenie. Niedługo potem bo w 22. minucie w pole karne wdarł się Fernufka lecz jego akcja został nieprzepisowo powstrzymana i prowadzący te zawody arbiter podyktował rzut karny. Niestety przyjezdnym nie udało się wykorzystać jedenastki i na przerwę  obie drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu MKS.

Po przerwie to piłkarze z Orlovej lepiej prezentowali się na boisku i w 52. minucie wyrównali. MKS odzyskał prowadzenie w 64. minucie za sprawą Adama Skowronka. Mecz zakończył się ostatecznie remisem, bo w 82. minucie Slavia wyrównała po kontrataku.

(pm)

 


 

 

MKS 32 Radziejów-Popielów - FK Slavia Orlova Lutyne 2:2

Bramki dla MKS: Nicolas Kurowiec (16.), Adam Skowronek (64.)

MKS: Tomasz Szewczyk, Krzysztof Myszka, Artur Świerczyński, Rafał Wasiak, Marek Fijoł, Rafał Stolarski, Mateusz Migacz, Adam Skowronek, Nicolas Kurowiec, Wojciech Szewczyk, Kamil Fernufka, Michał Swaczyna, Robert Mitko, Patryk Kulerski, Artur Kocur, Michał Rudny.

PO MECZU POWIEDZIAŁ:

Krzysztof Jurczyk, trener juniorów MKS

Obydwie drużyny podeszły do meczu poważnie i zmotywowane do walki o zwycięstwo, czego rezultatem była momentami dość ostra gra. Warto wspomnieć, że juniorzy Slavii rozgrywają potyczki sparingowe niemal wyłącznie z drużynami seniorów przez co rywal był dla nas bardzo wymagający. Poprzeczka została zawieszona wysoko, ale MKS prezentował się w tym meczu na równie wysokim poziomie, swobodnie operując piłką w akcjach ofensywnych i stwarzając liczne okazje do zdobycia gola. Sparing był bardzo wartościowy, a gra momentami na wysokim poziomie. Mogę powiedzieć, że ogólnie jestem zadowolony.

 

 

  • Numer: 10 (330)
  • Data wydania: 05.03.13