Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Nieobiektywnie: Wraca duży sport?

05.03.2013 00:00 red

Komentarz Marka Pietrasa - Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego.

Już w najbliższy piątek rybniccy piłkarze wracają do rywalizacji o ligowe punkty. Jeżeli uzbierają ich wystarczająco dużo, na jesień będą występować na zapleczu ekstraklasy. Już dawno wielka piłka nie była tak blisko naszego miasta. Pamiętam, jak mając kilka lat przyjeżdżałem z tatą na mecze ROW Rybnik, który rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mam nadzieję, że teraz będę mógł mu się zrewanżować i przywieźć go na stadion przy ul. Gliwickiej, aby ponownie zobaczył rybniczan walczących z najlepszymi.

Moim zdaniem całe środowisko sportowe powinno kibicować piłkarzom. Jeżeli piłka będzie na wysokim poziomie, być może w Rybniku narodzi się moda na sport. Być może dobrym pomysłem byłaby także współpraca pomiędzy żużlowcami, piłkarzami i koszykarkami. Jeżeli młodzi ludzie zobaczą, że sport to też sposób na fajne życie, skorzystają z tego również sekcje lekkiej atletyki, judo, szermierki czy boksu. Jeżeli zaś działacze rybnickich klubów będą się zwalczać, młodzież wybierze Playstation.

  • Numer: 10 (330)
  • Data wydania: 05.03.13