Anna Mroszczak trzecia w pucharze Europy

19.02.2013 00:00 red

W Krakowie odbył się ostatni sprawdzian zawodników przed Mistrzostwami Europy Kadetów, które odbędą się w Budapeszcie pod koniec lutego.

Z rybniczanek najlepiej zdała go Anna Mroszczak, która dotarła, aż do półfinału, gdzie przegrała, po bardzo emocjonującej walce, z Vladą Charkową z Ukrainy 15:13. – Ania zajęła 3. miejsce, będąc jednocześnie najlepszą z Polek, które startowały w turnieju. Tym startem nasza zawodniczka zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata kadetek oraz umocniła się na pierwszym miejscu listy klasyfikacyjnej PZS. W rankingu europejskim Ania zajmuje aktualnie 14. miejsce. W turnieju kobiet startowała jeszcze Kinga Brawańska, która zajęła 77. miejsce – powiedział Krystian Fajkis, trener szermierzy RMKS Rybnik.

W szpadzie męskiej RMKS reprezentowało czterech zawodników: Przemysław Trzepizur, Marcin Hunt, Kacper Kordas i  Łukasz Kubicki. Dobry start odnotował Przemysław Trzepizur, który przegrał w walce o finałową „ósemkę” z reprezentantem Rumunii Adriejem Epurescu 15:8 i zajął 16. miejsce. Pozostałe miejsca rybniczan: Kacper Kordas – 58. miejsce, Marcin Hunt – 77. miejsce, Łukasz Kubicki – 111. miejsce.

• Numer: 8 (328)
  • Data wydania: 19.02.13