Forteca pokonała trzecioligowca

19.02.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Sparingi.

Trzecie sparingowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Fortecy Świerklany. Podopieczni trenera Piotra Haudera pokonali u siebie reprezentanta trzeciej ligi, Pniówek Pawłowice.

Dla zawodników Fortecy był to czwarty sparing tej zimy. Tuż po powrocie z obozu z Międzybrodzia Bialskiego piłkarze ze Świerklan rozgromili A-klasowy LKS Rój 10:0. Następnie przegrali 0:2 z Przyszłością Rogów i wygrali 1:0 z LKS Bełk. W minioną sobotę podopieczni Haudera odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem nad występującym jedną klasę rozgrywkową wyżej Pniówkiem Pawłowice. Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, co udokumentowane zostało w 16. minucie. Bramkę zdobył Paweł Kulczyk. Po zmianie stron na boisku pojawili się zmiennicy, a do głosu doszli piłkarze Pniówka. Jednak mimo kilku dobrych okazji do wyrównania nie byli w stanie przełamać defensywy Fortecy i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem czwartoligowca.

(kp)

Piotr Hauder, trener Fortecy Świerklany

W pierwszej połowie, kiedy skład był optymalny, mieliśmy przewagę. To zaowocowało bramką. Asystą popisał się Kuczok, zaś Kulczyk zachował się jak rasowy napastnik i wykorzystał sytuację. Po zmianie stron do głosu doszedł Pniówek. Piłkarze rywala trafili raz w słupek i raz w poprzeczkę. Ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu. Jestem zadowolony z tego, co chłopcy zaprezentowali. Zmieniamy nasz system gry na 4–3–3 i zaczynamy realizować założenia taktyczne z tym związanie. Ale mimo wszystko, czeka nas jeszcze sporo pracy.

Forteca Świerklany- Pniówek Pawłowice 1:0

Bramka: Paweł Kulczyk (16.)

Forteca: Łobaczewski – Uliarczyk, Wrzask, Lubszczyk, Szymura, Kuczok, Pastuszak, Sikorski, Kulczyk, Musiolik, Wieczorek. W II połowie grali też: Ucher D., Ucher A., Kozik, zawodnik testowany, Szypuła, zawodnik testowany, Wita, zawodnik testowany, Pancer.

Trener: Piotr Hauder.

• Numer: 8 (328)
  • Data wydania: 19.02.13