Faworyci nie zawiedli

05.02.2013 00:00 red

SPORT AMATORSKI – Halowa Liga Biznesu.

W inauguracyjnym pojedynku 10. kolejki spotkań HLB drużyna EKO Solar pokonała Słodycze Słod Hurt 5:1. Mimo, iż obydwa zespoły dzieli przepaść w tabeli ligowej, od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli niespodziewanie zawodnicy Słod Hurt, którzy raz po raz stwarzali groźne sytuacje podbramkowe. Gdy wydawało się, iż kwestią czasu będą strzelane przez nich bramki, drużyna EKO Solar wyprowadziła dwa skuteczne kontrataki i tym samym zdobyła dwa gole. Warto wspomnieć o świetnej dyspozycji bramkarza EKO Solar, Grzegorza Swoińskiego, który tego dnia wielokrotnie wychodził obronną ręką w starciach z zawodnikami Słodyczy Słod Hurt.

Trzy punkty zawędrowały także na konto drużyny BP & TNT, która po emocjonującym pojedynku pokonała EDF Rybnik 8:7. Pierwszoplanową postacią spotkania był Szymon Węgrzyk, który zdobył cztery bramki dla drużyny BP & TNT i tym samym przewodzi w klasyfikacji  na najlepszego strzelca VII edycji HLB.

W ostatnim pojedynku OBI Jastrzębie Zdrój pokonała MARAT 13:3. W pierwszej części gry byliśmy świadkami wyrównanego widowiska, w którym obydwa zespoły stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji podbramkowych. Więcej zimnej krwi pod bramką mieli zawodnicy z Jastrzębia, którzy tą część gry wygrali 3:1. Po przerwie do odrabiania strat ruszył MARAT, ale dobrze poukładana taktycznie tego dnia drużyna OBI wyprowadzała skuteczne kontrataki i tym samym z minuty na minutę podwyższała wynik spotkania. Najlepszym piłkarzem 9. kolejki spotkań HLB został zawodnik drużyny KWK Chwałowice Rafała Skaba.

(opr.pm)

Kolejka 10.

EKO Solar – Słodycze Słod Hurt 5:1 (2:1)

Bramki: Sebastian Klonowski 2, Jakub Czarnecki 2, Łukasz Burczuk (EKO Solar) Tomasz Śmietana (Słodycze Słod Hurt)

EDF Rybnik – BP & TNT 7:8 (3:4)

Bramki: Dominik Knapik 4, Hubert Szopa 2, Dariusz Roszek (EDF Rybnik) Szymon Węgrzyk 4, Mariusz Waśko 2, Rafał Sagan 2 (BP & TNT)

OBI Jastrzębie Zdrój – MARAT 13:3 (3:1)

Bramki: Mateusz Wiącek 4, Marcin Maguda 4, Damian Nowok 3, Jacek Frączek 2 (OBI Jastrzębie Zdrój) Przemysław Pluta, Marcin Kuczera, Paweł Maroszek (MARAT)

Żółte kartki: Marcin Kałat (MARAT)

• Numer: 6 (326)
  • Data wydania: 05.02.13