Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Nieobiektywnie: Kim jest polityk?

13.11.2012 00:00 red

Komentarz Mareka Pietrasa - Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego.

Zastanawiałem się ostatnio, kim jest i co powinien robić polityk. Skłoniły mnie do tego ostatnie ruchy panów z rybnickiej Platformy Obywatelskiej. Zorganizowali dwa spotkania, na których najpierw bronili rybnickiego sportu, a potem parku przy Domusie. Pytanie tylko dlaczego teraz, gdy wszystko jest już „pozamiatane?”. Tym bardziej, że panowie z PO sami głosowali za zmianami, które w efekcie doprowadziły do wystawienia na sprzedaż jednego z ostatnich rybnickich parków. Nad sprawami sportu głosować nie mogli, bo nikt się tym w mieście nie zajmuje. Patrząc na to wszystko, coraz bardziej jestem skłonny zaakceptować definicję, że polityka to tylko sztuka bycia wybieranym. A zasady jakie kultywuje to mi.n. - fakty, często interesujące, najczęściej są bez znaczenia, - prawda jest zmienna, a - obietnica nie jest gwarancją. Szkoda. Tym bardziej mam nadzieje, że wyborcy, czyli my, pokażemy już podczas najbliższej wizyty przy urnie wyborczej, że nie jest nam wszystko jedno, kto decyduje o naszej przyszłości.

  • Numer: 46 (314)
  • Data wydania: 13.11.12