Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Niezwykłe grafiki w Smolnej

09.10.2012 00:00 red

19 września w Galerii Smolna odbył się wernisaż wystawy grafik Milady Więckowskiej pt. ”Natura kobiety i… natura”. Wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród rybniczan.

– W pracach, które prezentuję pod powyższym tytułem, chcę pokazać specyficzny świat kobiecych uczuć, fascynacji, dziwnych upodobań, wizji bardziej lub mniej realnych, ale zawsze czerpanych ze świata natury. Przyroda podglądana przeze mnie aparatem fotograficznym jest samoistnym motywem grafik, jednak często towarzyszy jej też kobieta – współistniejąca, współodczuwająca i równocześnie uosabiająca jej część. Kobieta–anioł, kobieta–smutek, kobieta–nadzieja, kobieta–marzenie… lub kobiety–motyle czy kobiety–pory roku… Czerpią one swoją siłę z powietrza, wiatru, wody, kamienia, drzewa, liści, ptasich piór. Są zrodzone z natury, są jej integralną częścią i razem z nią żyją. Poszczególne prace nie przedstawiają tylko kobiet, ale nostalgiczne krajobrazy, drzewa, wodę, bluszcz i ruiny, budowle stworzone kiedyś przez ludzi, teraz na stałe zespolone z przyrodą – interpretuje swoje prace Milada Więckowska. Wystawę można oglądać do 12 listopada.

(ska)

  • Numer: 41 (309)
  • Data wydania: 09.10.12