Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Puchatkowo zwyciężyło w spartakiadzie

02.10.2012 00:00 red

27 września przedszkolaki rywalizowały w IX Spartakiadzie Przedszkolaków o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.

W czwartkowy poranek dzieci z sześciu rybnickich przedszkoli wzięły udział w spartakiadzie. Punktualnie o godzinie 9.30 przedszkolaki pojawiły się na terenie przedszkola nr 42, aby wziąć udział w sportowych konkurencjach. – W naszej spartakiadzie biorą udział przedszkola mieszczące się na terenie naszej dzielnicy – mówi Jadwiga Lenort, przewodnicząca zarządu dzielnicy Maroko-Nowiny. Każde przedszkole typuje sześciu zawodników, którzy ich reprezentują i rywalizują miedzy sobą w konkurencjach sportowych. Każdy sportowiec otrzymuje pamiątkowy medal, a trzy pierwsze miejsca nagradzamy pucharami, oczywiście przygotowaliśmy też słodki poczęstunek dla wszystkich kibiców. – W tym momencie pragnę również bardzo serdecznie podziękować pani dyrektor Mireli Porwoł za szczególne zaangażowanie w organizację dzisiejszej imprezy – dodaje przewodnicząca. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał sędzia Edward Dobrzeniecki. Po pięciu konkurencjach konieczna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę tegorocznej spartakiady. I tak po pełnych napięcia rzutach woreczkiem w obręcz zwyciężyło przedszkole nr 41, drugie miejsce zajęło przedszkole nr 10, a na trzeciej pozycji uplasowały się przedszkolaki z P36.