Poniedziałek, 28 października 2024

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Warto być dobrym

12.06.2012 00:00 red

W Szkole Podstawowej nr 21 w Niedobczycach podsumowano akcję pod takim właśnie hasłem, którą organizowało Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”.

– W grudniu wyraziliśmy chęć przystąpienia do akcji, zgłosiliśmy udział klas 4–6, ale również młodsi uczniowie  chętnie się angażowali. Akcja trwała od stycznia do końca maja. Każdy uczeń, który chciał przystąpić do programu musiał złożyć deklarację, a później prowadzić dzienniczek potwierdzający jego zaangażowanie – mówi Małgorzata Kawka, koordynatorka akcji. –Następnie na forum klasy dzieci wybierały spośród siebie osobę najbardziej zasłużoną, a potem zgodnie z regulaminem spośród laureatów zwycięzca została wyłoniony w drodze losowania – dodaje koordynatorka. W SP 21 laureatkami zostały: Wiktoria Marek, Monika Kościelniak, Patrycja Zbyrowska, Julia Kowol i Wiktoria Ogorzałek, która to została zwyciężczynią i otrzymała rower. W ramach akcji wyznaczone były trzy obszary działań: ja i bliźni czyli pomoc drugiemu człowiekowi, ja i społeczność oraz ja i świat. Szkoła postanowiła również uhonorować  najbardziej zaangażowaną klasę. Uczniowie zbierali m.in. nakrętki, odzież dla dzieci z domu dziecka, pieniądze na misję w Afryce, zużyte baterie oraz karmę dla zwierząt. Zwyciężyła klasa  4a, która uzyskała największą liczbę punktów i otrzymała dofinansowanie do wycieczki ufundowane przez radę rodziców.

(r)

  • Numer: 24 (292)
  • Data wydania: 12.06.12