Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Dzieci reprezentowały Danię w Mini Euro

12.06.2012 00:00 red

CZERNICA. Drużyna złożona z młodych mieszkańców sołectwa wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Mini Futbolu 2012, które zostały zorganizowane w Rydułtowach. W ostatecznej klasyfikacji czernicka drużyna zdobyła srebro, poddając się jedynie ekipie z Czech.

Na czterech orlikach w Rydułtowach rozegrany został turniej Mini Euro 2012 na zasadach identycznych jak w prawdziwych mistrzostwach Europy. Odbyły się eliminacje w czterech grupach, ćwierć finał, półfinał i mecz finałowy, który odbył się na stadionie. Każda z szesnastu drużyn występujących w turnieju zaopatrzona była w barwy narodowe, a o stroje zatroszczyły się ambasady krajów, które reprezentowały drużyny. Drużyna Szkoły Podstawowej w Czernicy przywdziała koszulki Danii. W turnieju udział wzięły cztery drużyny z gminy Gaszowice (SP Gaszowice, SP Szczerbice i SP Czernica), jednak tylko młodzieży z Czernicy udało się dojść na samo podium. Pokonani zostali tylko przez uczniów szkółki piłkarskiej z Orłowej w Czech, którzy spędzają ze sportem znacznie więcej godzin w tygodniu. Mini Euro 2012 to pierwsza i udana próba połączonego wykorzystania infrastruktury sportowej, która prawdopodobnie będzie naśladowana także przez sąsiednie samorządy.